česky   english  

 Řezání vodním paprskem

 

design
Řezání vodním paprskem je moderní způsob dělení materiálů, který si v posledních letech vybudoval pevnou pozici při dělení materiálů, ale stále častěji nahrazuje i tradiční řezné technologie. Díky velkému pokroku na poli řezání vodním paprskem, se stalo řezání vodním paprskem i cenově a časově příznivější. Nové CNC stroje pro řezání vodním paprskem jsou podstatně rychlejší, přesnější a výkonnější.

"Užití paprsku je téměř neomezené a limitují nás pouze možnosti řezaného materiálu."

Vodní paprsek je počítačem řízený stroj, který dokáže řezat většinu materiálů pomocí velkému tlaku vody (4000 barů) a abrazivního písku s přesností na 0,1 mm. Při řezání nedochází k působení žádného tlaku ani tepla na materiál, čímž se podstatně odstraňuje jeho poškození. Jedna z hlavních výhod je možnost obloukových výřezů, otvorů, vyřezávání log a složitých obrazců. Další velkou výhodou vodního paprsku je jeho široké použití, neboť dokáže řezat plasty, dřevo, sklo, keramiku, cihly, veškeré kovy od hliníku až po speciální tvrdé kovy a to vše v tloušťkách od 0,1 mm až do 200 mm. Díky tomu dnes můžeme provádět složité speciální výřezy a obrazce, nebo řezat rozličné mozaiky.


ZvětšitpomocnyZvětšitpomocnyZvětšitpomocny

ZvětšitpomocnyZvětšitpomocnyZvětšitpomocny

KSB spol. s r.o., Matějkova 2033, 393 01 Pelhřimov Tel.: +420 565 323 409, Fax: +420 565 323 430, E-mail: info@ksb-pel.cz

edited by n.e.s.p.i.